در شرف يک سفر جديد هستيد اما خيلي مطمئن نيستيد که بايد بيمه مسافرتي خريداري کنيد يا نه؟ شايد به نظرتان خيلي ضروري نيايد و يا فکر کنيد يک هزينه ي اضافي بيهوده است اما خيلي خوب است که هميشه خودتان را از «اگر اتفاق افتاد» ها رها کنيد. بيمه ي مسافرتي باعث آرامش ذهني تان مي شود و خيال شما را از همه چيز راحت مي کند. خريد بيمه ي مسافرتي به معناي تفاوت بين سفري است که از آن نهايت لذت را مي بريد و هيچ وقت آن را فراموش نمي کنيد و تعطيلاتي که تا ابد در ذهنتان مي ماند با يک سفر پر از استرس و ذهن درگير است.(برگرفته از سايت الي گشت)
 به طور کلي مقرون به صرفه است وقتي که در حال حاضر براي بليط هواپيما، هتل، هزينه هاي روزانه و … پول کنار گذاشته ايد ممکن است خريد بيمه ي مسافرتي يک ضرورت به نظرتان نيايد و فقط يک هرينه ي اضافي باشد اما اگر چه ممکن است کمي هزينه بردار باشد فوايدي دارد که کاملا بر هزينه اش مي ارزد. به جاي اينکه در سفر مدام نگران حوادثي باشيد که اتفاق افتادن يا نيفتادنشان دست شما نيست مثل کنسل شدن پرواز يا خدمات پزشکي، پرداخت يک هزينه ي کمي  خيالتان را از هر حيث راحت کند.نمي توانيد پيش بيني کنيد چه اتفاقي مي افتد حتي اگر بهترين و دقيق ترين برنامه را هم چيده باشيد، تضميني براي اينکه برنامه تان به همان منوال پيش برود، وجود ندارد. بيماري، تاخير پرواز، کنسل شدن پرواز و حتي نا آرامي هاي سياسي در مقصدي که پيش رو داريد، مي تواند باعث بي پول شدن شما بشود. اگر خودتان دليل خوبي براي کنسل کردن سفرتان داشته باشيد و يا عوامل مهم بيروني شما را از سفر کردن باز نگه دارند، بيمه مسافرتي به شما کمک مي کند تا هزينه هاتيان را جبران کنيد.(برگرفته از سايت الي گشت)
   
   وقتي وسيله اي گم يا دزديده شودحتي اگر تمام حواستان را جمع کنيد که وسايل با ارزش، چمدان و متعلقاتتان را امن نگه داريد، حوادث ناخواسته مي تواند باعث گم شدن يا دزديده شدن وسايلتان شود. بعضي وقت ها، چمدان ممکن است در فرودگاه گم شود و در نتيجه مجبور باشيد تا چندين روزتان را بدون لباس و وسايل ديگر بگذرانيد و در بدترين حالت ممکن است کل سفرتان طول بکشد. اگر اين اتفاق بيفتد، بيمه ي مسافرتي مي تواند جبران خسارت کند.(برگرفته از سايت الي گشت)
ارزش آرامش ذهن يکي از بزرگترين مزيت هاي بيمه ي مسافرتي، آرامشي است که به شما در حين سفر مي دهد. به جاي اينکه براي هر پيشامدي استرس بگيريد، مي توانيد راحت به لذت بردن از سفرتان بپردازيد و مطمئن باشيد که در مواقع ضروري چيزي هست که شما را کاور کند.
هم خدمات پزشکي داريد، هم در صورت گم يا دزديده شدن وسايلتان خيالتان آسوده است و هم اگر به دليلي در برنامه ي سفر تغييراتي مثل تاخير، کنسلي، پشيماني از سفر و… پيش بيايد، پولتان هدر نرفته است. در آخر اينکه مي توانيد رنج وسيعي از تجربه هاي لذت بخش و بدون نگراني را داشته باشيد.
(برگرفته از سايت الي گشت)
 

شرايط عمومي و اختصاصي

با توجه به توافقات انجام شده بين شرکت هاي بيمه داخلي و شرکت هاي بيمه اتکايي ،طبقه بندي به شرح ذيل انجام پذيرفته است و بيمه شدگان محترم با عنايت به کشور مقصد مي توانند نسبت به خريد بيمه نامه جهت منطقه درخواستي اقدام نمايند. شايان ذکر است تعهدات مورد پوشش در هر منطقه در شرايط خصوصي بيمه نامه ها اعلام گرديده است.

  1. طرح شينگن : شامل کشورهاي عضو شينگن ميباشد.
  2. طرح شينگن طلايي: شامل کشورهاي عضو شينگن ميباشد و تفاوت آن با طرح شينگن در تعهدات تحت پوشش ميباشد.
  3. سراسر جهان
  4. سراسر جهان به جز امريکا –کانادا –ژاپن
  5. خاورميانه ،آفريقا و ترکيه
  6. کشورهاي GCC : شامل کشورهاي بحرين –کويت –عمان-عربستان صعودي(به جز مکه و مدينه) –قطر –امارات متحده عربي
  7. کشورهاي آفريقايي،حوزه خليج فارس، ترکيه، جنوب شرق آسيا، هندوستان و چين
   

راهنماي دريافت خسارت

نحوه ارائه خدمات در بيمه نامه مسافرتي به اين ترتيب است که شرکت بيمه داخلي پس از انعقاد قرارداد با شرکت بيمه گر اتکايي نسب به صدور بيمه نامه با نام و آرم مشترک اقدام مينمايد. سپس بيمه شده در طول مدت سفر در هر کجا که باشد در مواجهه با حوادث و هزينه هاي درماني که در مسافرت به وجود آمده و منشاء قبل از مسافرت نداشته باشد ،با برقراري تماس و يا ارسال ايميل در مدت مقرر ذکر شده در فرم پيشنهاد و شرايط خصوصي با مرکز هماهنگ کننده بيمه گر خدمات درماني خارج از کشور ،موارد وقوع خسارت را به اطلاع شرکت بيمه گر اتکايي مي رساند.سپس آن مرکز با انجام هماهنگي هاي لازم با عوامل بيمه گر خدمات درماني خارج از کشور مستقر در محل حادثه نسبت به اجراي تعهد خود و جبران خسارت بر طبق مقررات و شرايط خصوص اين نوع بيمه نامه اقدام مينمايد.

   

 
طراحی و تولید توسط Radisan.com