با هدف همراهي صنعت بيمه با اهداف دولت تدبير و اميد در کاهش تورم؛ حق بيمة بيمه شخص ثالث وسايل نقليه موتوري زميني در سال 1394تغيير نکرد

به گزارش اداره كل روابط عمومي و امور بين الملل بيمه مركزي، محمد ابراهيم امين رئيس كل بيمه مركزي در جمع خبرنگاران ضمن اعلام اين خبر افزود: پيرو اعلام افزايش مبلغ ديه به ميزان 10 درصد در سال 1394 از سوي رياست محترم قوه قضائيه و ضمن هماهنگي  به عمل آمده با سنديكاي بيمه گران و با توجه به سياست هاي ضد تورمي دولت تدبير و اميد، حق بيمه شخص ثالث به ميزان سال گذشته اعلام شد.
وي افزود: از آنجايي كه در  جدول حق بيمه شخص ثالث سال 94، تعهدات  مالي به 5.5 ميليون تومان و تعهدات جاني به 220 ميليون تومان در ماه هاي حرام افزايش يافته است، تقاضا مي شود بيمه گذاران محترم براي دريافت الحاقيه به شركت هاي بيمه صادر كننده بيمه نامه خود مراجعه و نسبت به دريافت الحاقيه اقدام كنند.
با توجه به مبلغ جديد اعلام شده از سوي قوه قضاييه و در اجراي ماده 4 قانون اصلاح بيمه اجباري مسئوليت دارندگان وسايل نقليه موتوري زميني در مقابل شخص ثالث، رييس كل بيمه مركزي موارد اعلام شده را در روز جاري به شركت هاي بيمه ابلاغ كرد.
گفتني است بر اساس تصريح رييس كل بيمه مركزي، تمامي شركت هاي بيمه موظف شده اند نسبت به اطلاع رساني در خصوص نحوه دريافت الحاقيه به بيمه گذاران خود اقدام كنند.  

لينک خبرتاریخ انتشار: 1394/01/16
طراحی و تولید توسط Radisan.com